Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego z cechami metaplazji jelitowej

Witam serdecznie. Rozpoznanie to : Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego z cechami metaplazji jelitowej. Warto zastosowac oprócz antybiotyków leczenie zmniejszające wydzielanie kwasów żołądkowych. w tej chwili biorę ipp40 1 raz dziennie oraz len czy to wystarczy? dziękuję za pomoc Proszę mi napisać czy stres może też wpływać na dolegliwości związane z bólem żołądka -jestem osobą dość nerwową, stresującą się

Witam serdecznie. Stres jak najbardziej może być czynnikiem rokowniczo negatywnym w tej chorobie. Warto wykonać test na obecność helicobacter pyroli przed zastosowaniem antybiotyku.