Przewlekłe zapalenie kości piszczelowej

witam mój mąż choruje na przewlekłe zapalenie kości piszczelowej w 2008 roku złamał nogę to było zwykłe złamanie nie było otwarte ani z przemieszczeniem ale postanowili zrobić operacje nie potrzebnie wstawili mu blachy i śruby a po 3 tygodniach dostał zapalenia kości w listopadzie teraz miał już 5 operacje noga w ogóle się już nie goi przez te 6 lat przeszedł 7 zapaleń tkanek miękkich teraz wyniki wykazały bakterie veillonella spp co to znaczy co nas czeka dalej proszę o opinie lekarze już nic

Takie złamania powinno się leczyć operacyjnie, jeżeli dojdzie do zapalenia należy oczyścić ognisko zakażenia i zastosować inne zespolenie np stabilizację zewnętrzną

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie wyrokować odnośnie przebiegu dalszego leczenia i postępu choroby bez możliwości oceny badan obrazowych i stanu klinicznego. Jedyne co mogę polecić to kontakt z Kliniką ortopedii, oddziałem zakażeń układu ruchu szpitala im Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz rozważenie terapii hiperbarycznej.