Przewlekły ból brzucha i brak okresu

Witam. Mam 19 lat i od ponad tygodnia czuję dziwny,nieprzerwany ból coś jak kolka po lewej stronie brzucha pod żebrami. Nie jest to duży ból,ale jest ciągły i przeszkadza mi w trakcie poruszania. Czy przyczyną może być to że od kilku miesięcy nie mam miesiączki?(nie nie jestem w ciąży). Przyznam boję się iść z tym do lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego jak i nerwoból. Fakt, że od kilku miesięcy nie ma Pani miesiączki może mieć związek z tymi dolegliwościami, aczkolwiek nie jest to pewne. W celu ustalenia przyczyny objawów powinna Pani: 1. Skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zajmie się diagnostyka dolegliwości bólowych. 2. Skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zajmie się problemem braku miesiączki.
Proszę nie bagatelizować tych problemów. Ponadto nie ma powodów, by się bać - prawidłowo postawiona diagnoza oraz właściwe leczenie pozwolą Pani wrócić do zdrowia!