Ból brzucha: jaka może być przyczyna i jakie kroki powinnam podjąć?

Od dwóch dni bardzo boli mnie brzuch w miejscu pomiędzy żebrami, bardziej z prawej strony. Ponieważ jestem od tygodnia na bardzo restrykcyjnej diecie podejrzewam, że może być to ból żołądka. Najbardziej boli mnie jak chodzę/stoję, natomiast nic nie odczuwam kiedy siedzę. Możliwe, że znaczenie ma także to, że palę papierosy. Chciałabym zapytać, co to może być i jakie kroki mogę podjąć? Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objaw bólu przy poruszaniu może świadczyć o naciągnięciu mięśnia. Nie można również wykluczyć dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Być może nagła i znacząca zmiana nawyków żywieniowych wpłynęła na wystąpienie niepokojących objawów. Bez dokładnego zbadania nie będzie możliwe postawienie trafnej diagnozy. Pierwsze kroki powinna Pani skierować do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.