Ból piersi przy poruszaniu - co to może być?

Dzień dobry.

Mam 15 lat i od pewnego czasu lewa pierś mnie boli, nie gdy ją dotykam lecz przy lekkich ruchach lecz nie zawsze. Sutek stał się bardziej czerwony. Pierś zaczęła mnie boleć przed okresem. Nie wiem co mam robić gdyż ten ból mi przeszkadza.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ból przed okresem, szczególnie w młodym wieku jest sprawa normalną i nie ma powodu do niepokoju. Taki rodzaj bólu powinien ustąpić najpóźniej po ustaniu krwawienia miesięcznego. Ból przy poruszaniu może być związany urazem bądź naciągnięciem mięśnia. Jeżeli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu należy umówić się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.