Przewlekły ból zęba leczonego kanałowo

Znajduje sie obecnie zagranica. Kilka dni temu rozbola mnie zab (36), ktory byl przed kilku laty leczony kanalowo. Nie jest to bol ostry, ale ciagly. Bylem u stomatologa, ktory wykonal RTG cyfrowe i powiedzial, ze jest infekcja i bedzie wymagane ponowne leczenie kanalowe. Zapisal antybiotyk (Augumentin) i zapisal na kolejna wizyte za 10 dni.? Czekanie w bolu 10 dni troche mnie martwi. Czy jest szansa ze, antybiotyk gdy zacznie dzialac zniweluje bol ? Dalcin C nie bylby lepszy do zebow ?

Witam serdecznie,
W przypadku aktywnego stanu zapalnego wyciszenie stanu zapalnego antybiotykiem jest bardzo dobrą opcją. W większości przypadków dolegliwości uspokajają się w okolicach 2-3 doby zażywania antybiotyku. Jeśli chodzi o zastosowany antybiotyk, to lekarz podejmuje decyzję na podstawie objawów i pani historii leczenia. Zarówno amoksycylina (np. Augmentin), jak i klindamycyna (np. Dalacin C) są antybiotykami, które świetnie sprawdzają się w przypadkach stomatologicznych.