Promieniujący ból zęba po założeniu plomby

Witam wczoraj czyli jakis 14 godzin temu mialem zalozona plombe. Zabieg trwal ponad godzine, gdyz dziura byla bardzo gleboka. Od momentu czyli jakis 4 godziny po gdy znieczulenie przestalo dzialac, odczuwam ciagly, bardzo silny bol, promienujacy az do ucha. Zab byl w samym tyle u gory po lewej stronie ale mam uczucie, ze bol promienuje nie z tego zeba a z zebow obok i tych na dole. Czy mam powod do zmartwien?

Jeżeli stan się nie poprawi, proszę skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg w celu "głębszej" diagnostyki.

Lek. dent. Agata Duda

opis dolegliwości w połączeniuz informacją o rozległości ubytku sugeruje zapalenie miazgi i konieczność leczenia kanałowego - proszę znaleźć lekarza zajmującego się endodoncją przeprowadzi leczenie przy pomocy mikroskopu na jednej wizycie
pozdrawiam
lek., lek.med. Bogdan Jaremczuk