Przewlekły i tępy ból podbrzusza

Witam. Od dwóch dni boli mnie podbrzusze, ból jest podobny do bólu przed miesiączkowego. Jest tępy i ciągły, nie ustaje. Nasuwa mi się przepuklina. Jednak guza zadnego nie zauwazylam, nawet przy staniu i napinaniu mięśni brzucha.Ostatnio dźwigałam troszkę, ale czy takie bóle brzucha mogą ją wskazywać? Myślę jeszcze czy to nie z innego powodu.Dwa miesiące temu miałam stwierdzoną małą nadżerkę, czy te objawy mogą być z tym związane?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem patologii w obrębie układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego (np. nadżerki) jak i innych struktur miednicy mniejszej. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Niewykluczone, że konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.