Przewlekły kaszel - czy to coś niepokojącego?

Witam. Mam 22 lata i od jakiegoś czasu (tj parę mies.) nie mogę pozbyć się  kaszlu, wypiłam i zjadłam juz chyba polowe apteki ale dalej nic. Nie jest on jakoś bardzo męczący, i w niczym mi aż tak nie przeszkadza, ale zniknąć tez nie chce.3 tyg temu miałam małe problemy z serduchem - płytki oddech, serce waliło jak oszalałe, parę razy zabolało za mostkiem ale to był chwilowy ból. Zaczęłam się  zastanawiać czy ja sama sobie tego czasami nie wmawiam. Odkąd pamiętam mam małe niedobory żelaza we krwi czy te wszystkie dolegliwości łączą się  ze sobą? czy mam prawo obawiać się  czegoś poważniejszego? (Dodam jeszcze że pale papierosy od 3 lat)
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wspomina Pani, że stale stosuje jakąś farmakoterapię. Podstawowe pytanie brzmi, czy leki te zapisywane były przez lekarza, czy były to jedynie leki doraźne dostępne bez recepty.

Przyczyn przewlekłego kaszlu może być wiele. Bez możliwości osłuchania Pani, ani obejrzenia wyników badań nie jestem w stanie powiedzieć, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Pewne jest jednak, że papierosy nie są bez znaczenia w Pani chorobie.

Zdecydowanie zalecałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który zbada Panią i zleci podstawowe badania, w tym EKG, RTG klatki piersiowej, względnie spirometrię.
Pozdrawiam.