Przewlekły stres, ból brzucha i rozwolnienie

mam 21 lat niestety ciągły stres sprawia że często mam bóle w dolnej części brzucha a przy tym rozwolnienia. Jak sobie z tym radzić. Co jeść wieczorem aby rano nie było rozwolnień, czy ciągłe stosowanie stoperanu nie jest szkodliwe? Bardzo Proszę o Pomoc dzięki której będe mogła spokojnie wychodzić z domu i nie przejmować sie biegunką?

Witam! Stoperan zmniejsza perystaltykę przewodu pokarmowego i hamuje utratę wody i elektrolitów przez przewód pokarmowy, nie leczy jednak przyczyn biegunki a jego długotrwałe przyjmowanie może wywołać poważne działania niepożądane.
Gdy pojawia się biegunka, zaleca się dietę lekkostrawną. Należy unikać smażonych i mocno przyprawionych potraw (mięso najlepiej gotować na parze), surowych i suszonych owoców oraz dużych ilości kawy i alkoholu. Wskazane są gotowane warzywa, ryż, kasze, pszenne pieczywo i picie dużej ilości wody. Przewlekła biegunka może doprowadzić do odwodnienia, zaburzeń wchłaniania, niedożywienia, niedoboru witamin. Aby temu zapobiec, należy opanować przyczynę biegunki. Opanowanie stresu może okazać się kluczowe. Należy jednak wykluczyć inne przyczyny wystąpienia biegunek. Wskazana jest wizyta u gastroenterologa.

Dzień Dobry Pani,

Przewlekły stres spowodował już u Pani nawykową reakcję.

Proszę rozważyć podjęcie terapii, celem nauczenia się radzenia sobie ze stresem.

Ze słonecznymi pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej