Przewlekły suchy kaszel a wskazania do RTG klatki piersiowej

Witam, od 5 lat mam w tym okresie uciążliwy suchy kaszel, czasami bardzo intensywny, kaszle jakbym mial zaraz się przekręcić :). Lekarz daje mi wziewy Miflonide oraz tabletki Flonidan. Generalnie po kilku(nastu) dniach od momentu zażywania, kaszel przechodzi. Teraz jednak nie widzę poprawy, a lekarz wspomniał "nie chcę Cię w tej chwili straszyć, ale jak do tygodnia nie przejdzie, będzie trzeba zrobić zdjęcie klatki". Co to może oznaczaać? Dodam, że mam też problem z zatkanym nosem. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kaszel, który trwa od 5 lat i nie reaguje na leczenie zdecydowanie jest wskazaniem do wykonania RTG w celach diagnostycznych! Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę jednak nie zwlekać, tylko wykonać RTG.