Przez jaki czas nosić pas po operacji przepukliny pępkowej?

Witam, miesiąc temu przeszlam zabieg plastyki przepukliny pepkowej bez użycia siatki, dostalam zalecenie stosowania pasa, tylko chciałabym wiedziec przez jaki czas mam go nosic. Pozdrawiam i dziękuje :)

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - Jeżeli nie użyto siatki, wówczas proces pełnego gojenia to 2-3 miesięcy. Po tym okresie można zrezygować z pasa.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog

Witam!
Swoim pacjentom najczęściej zalecam, ciągłe noszenie pasa przez 4 tygodnie następnie 2-3 tygodnie tylko w dzień. Biorę pod uwagę również tuszę, charakter pracy, wielkość przepukliny i sposób zaopatrzenia, wydłużając ten czas bądź go skracając.
Pozdrawiam

Wszystko zależy od wielkości przepukliny i nie tylko. Pełne wygojenie trwa wiele tygodni i jest to indywidualna własność organizmu. Pas ma zabezpieczać przez pierwszy okres przed działaniem tłoczni brzusznej - do czasu nabrania pełnej wytrzymałości zrostu tkanek powięziowych = 1-2 miesiące powinny wystarczyć. Zakaz dźwigania musi obowiązywać dłużej - 6 miesięcy