Przeziębienie a planowanie dziecka

Witam w tym miesiącu mamy zamiar z mężem zacząć sie starać o dzidziusia . 6.12 dostałam okres ,Moj cykl trwa średnio 29dni,4dnia cyklu zaczęło sie u mnie przeziębienie od gardła , zazylam 2 cholinexy intensiv , a wieczorem wypiłam aspiryn complex , 5dnia cyklu rano i wieczorem aspiryn complex i 1 tabl acatar tabs , 6 dnia cyklu 1 aspiryn complex i1 acatar max , nast dni domowe sposoby leczenia czyli czosnek i miód :) proszę o inf czy w tym cyklu możemy sie zacząć starać czy poczekać do stycznia?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Mogą się Państwo starać o dziecko już w tym cyklu. Należy pamiętać, że w okresie "niepewnym" czy doszło do zapłodnienia jak i przez cały okres trwania ciąży, w razie przeziębienia nie należy stosować aspiryny. Najbezpieczniejszym lekiem przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwbólowym w ciąży jest paracetamol. Nie wolno stosować także leku Acatar (kategoria C wg. klasyfikacji FDA)
O klasyfikacji w poniższym linku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasyfikacja_FDA_lek%C3%B3w_stosowanych_w_ci%C4%85%C5%BCy