Przeziębienie, chrypa i suchy kaszel

Witam! Kilka dni temu przeziębiłam się, wzięłam popularny lek bez recepty i było lepiej, ale po dwóch dniach miałam straszną chrypę.. Jednocześnie miałam suchy kaszel, który pomimo stosowania syropu nie przechodził. Kaszel utrzymuje się do dziś, wywołuje go denerwujące swędzenie w jednym miejscu w krtani (w tym dołku na obojczykiem, gdzie kończy się szyja). Męczy mnie tak bardzo, że aż bolą ślinianki pod językiem. Co oprócz syropu mogę wziąć żeby kaszel na nie męczył? Gorączki nie mam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.