Przy 24. tabletce wystąpiły wymioty. Co teraz robić?

Witam, po przyjęciu 24. tabletki z blistra (ostatnia różowa) wystąpiły wymioty przed upływem 4h. Czy w takiej sytuacji powinnam przejść do tabletek placebo? Czy skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku wymiotów pojawiających się przed upływem 4 godzin niezbędne jest przyjęcie dodatkowej tabletki. Jeśli ma Pani opakowanie dodatkowe, można zażyć jedną tabletkę z drugiego opakowania. Jeśli nie ma Pani takowego lub nie chce go napoczynać, należy przyjąć kolejną tabletkę blistra. W Pani przypadku oznacza to przyjęcie tabletki placebo. W obu postępowaniach skuteczność antykoncepcji zostaje zachowana.
Pozdrawiam