Przybranie na wadze i trudności z odchudzaniem

W ciągu kilku miesięcy przytyłam ok 10kg niezmieniając odżywiania. Jem zdrowo, co 3 godziny. Ostatnio nawet próbowałam diety od dietetyka i nie schudłam. Prawie codziennie chodzę na stepperze i kilka razy w tygodniu jeżdżę po 20 km rowerem, czasem biegam na bieżni. Zrobiłam badanie Tsh 2,73 i morfologie, podam tylko za niskie i za wysokie wyniki: MCV 96 MCH 34 MCHC 35,6 Rdw-cv 11,5 bazofile 0 limfocyty 40,9. Co może być powodem, że tak przytyłam i nie mogę schudnąć. Jakie badania jeszcze zrobić?

Dzień Dobry,

polecam zrobić pogłębioną diagnostykę - oprócz TSH również fT3, fT4, antyTPO, antyTG. Z tymi wynikami proszę udać się do lekarza endokrynologa.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl