Przyczyna ataków kichania

Od kilku lat cierpię na ataki kichania /bez innych objawów/ ,nie tylko jak wyjdę z ciepłego pomieszczenia do zimnego ,ale w rożnym czasie i sytuacjach /generalnie też jestem skłonna do przeziębień i katarów/,robiłam testy na uczulenie,nic nie wykazały. Jakie mogą być przyczyny tych ataków kichania?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną kichania może być reakcja na zmianę temperatury. Nie można wykluczyć infekcyjnego podłoża dolegliwości czy nieprawidłowości w obrębie błony śluzowej nozdrzy. Proszę udać się na wizytę do specjalisty laryngologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.