Przyczyna i leczenie strzelania w stawach u 42-latka

Dlaczego strzela mi w stawach 42lata mężczyzna czy jest to groźne i jak to leczyć

Lek. Katarzyna Szymczak

Strzelanie stawów może być objawem toczącego sie w nich stanu zapalnego, zmian zwyrodnieniowych czy rozmiękania chrząstki lub pojawiać się z wiekiem z powodu stoponiowego ubytku mazi stawowej. Radziłabym skonsultować Pana objawy z ortopedą, aby rozpocząć odpowiednie leczenie. Aby wzmocnić chrząstkę stawową można przyjmowac preparaty glukozaminy.
Pozdrawiam