Przyczyna pęknięcia pochwy podczas stosunku

Mam 19 lat. Pękła mi pochwa podczas stosunku, nie był to mój pierwszy raz. Od razu znalazłam sie w szpitalu, bo krwotok nie chciał ustąpić i po pol godzinie miałam operację pod narkozą. Tego samego dnia sie jeszcze wybudzilam. Chciałabym wiedziec co mogło byc przyczyna pęknięcia pochwy podczas stosunku, jak długo powinnam sie powstrzymywać od sexu, by wszystko się zagoiło i by nie było mowy o "powtórce z rozrywki". Dodatkowo jak dbać o to, by rana szybko się zagoiła?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele: partner, warunki anatomiczne itp. co do dalszego postępowania konieczne jest pozostanie pod stałą opieką lekarza ginekologa ponieważ tylko w badaniu lekarskim będzie można określić stopień zagojenia rany i powrót do stosunków.