Zaciskanie się pochwy podczas stosunku

Witam, Od pewnego czasu zdarza mi się ,że podczas stosunku moja pochwa zaciska się i niemożliwe jest wprowadzenie członka lub też nie robi się wilgotna, co może być przyczyną ? Stosuję antykoncepcję hormonalną od pół roku, ma to jakiś związek ? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Przyczyną może być rozpoczynanie stosunku przy niedostatecznym podnieceniu, ale też inne czynniki, zarówno natury ginekologicznej, hormonalnej, jak i psychologicznej, partnerskiej.

Pozdrawiam!