Znikome nawilżenie pochwy podczas stosunku

Dzień dobry. Mój problem dotyczy nawilżenia pochwy w czasie stosunku, otóż jest ono bardzo skąpe, rzekłabym nawet, że zerowe.Utrudnia mi to stosunek z mężem, oboje się staramy przedłużać grę wstępną i mimo iż czuję, że się podniecam to nadal pochwa pozostaje sucha i bez nawilżającego żelu seks nie jest możliwy.Na początku znajomości wszystko było ok, z czasem pożądanie osłabło dlatego staramy się dłużej stymulować się przed seksem ale to nie pomaga. Jaka może być tego przyczyna?

Dzień dobry!

Suchość pochwy dotyczy dużej grupy kobiet. Niekiedy ma konkretne przyczyny - np. choroba ginekologiczna, infekcja, zaburzenia hormonalne, brak pożądania partnera, niesatysfakcjonujące formy współżycia albo stres, lęk, emocje przeżywane podczas zbliżenia. Niekiedy jednak nie istnieje żadna konkretna, dominująca przyczyny. Po prostu cechą kobiety - mimo pełnego podniecenia i udanego współżycia - jest skąpa lubrykacja. W takiej sytuacji można przyzwyczaić się i polubić używanie lubrykantów, traktowanie ich jako potrzebny i przyjemny element seksu.

Pozdrawiam!