Problem suchości pochwy podczas stosunku

Witam.Mam problem i nie wiem czy pójść do lekarza a z drugiej strony wstydze się.Podczas stosunku i przed jestem sucha i to utrudnia wspolzycie.Proszę mi coś poradzić.Dziękuje.

WItam,
przede wszystkim warto udać się na konsultację do lekarza ginekologa. Lekarz ustali przyczynę występowania suchości pochwy. Brak nawilżenia może być skutkiem przyjmowania przez Panią leków - nie tylko antykoncepcji hormonalnej, jeśli taką Pani przyjmuje (w dowolnej formie), z innych przyczyn warto nadmienić jako przyczynę infekcje grzybicze lub bakteryjne pochwy. Konsultacja z lekarzem jest niezbędna, aby ustalił przyczynę suchości pochwy i ustalił odpowiednie leczenie. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, których stosowanie pomaga utrzymać nawilżenie pochwy.

Dzień dobry.

Zwykle zakłada się, że niski poziom naturalnej lubrykacji związany jest z niskim stanem podniecenia, jednak zdarza się, że brak odpowiedniej wilgotności ścian pochwy jest po prostu naturalną "przypadłością". Problem powyższy może Pani rozwiązywać poprzez stosowanie różnego rodzaju dodatkowych "nawilżaczy", które dostępne są powszechnie na rynku. Niekiedy pary korzystają z "naturalnych" nawilżaczy, które stosują podczas gry wstępnej w ramach seksu oralnego.
Dodać trzeba, że Pani wstyd związany z wizytą u lekarza nie ma najmniejszego uzasadnienia. Pani problem jest jak najbardziej normalny i naturalny - i z całą pewnością nie jest wstydliwy.

Pozdrawiam.