Przyczyna powstania torbieli krwotocznej

Witam. Spóźniał mi sie okres, byłam u ginekologa okazało się ze mam torbiela krwotocznego i przepisał mi luteine (2 tabletki na noc dopochwowo). Prosze mi powiedziec jaka przyczyna jest powstania tego torbiela i jak dlugo mam stosowac ta luteine. Lekarz mi zalecil branie jej do wywolania okresu,a na ulotce pisze aby brac ja przez 10-12 dni i po jej odstawieniu w ciagu kilku dni pojawi sie okres. Jestem zmieszana bo nie wiem juz jak mam postapic., dodam ze biore ja juz od 7 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Torbiel krwotoczna powstaje najczęściej na skutek zaburzeń hormonalnych. Proszę przyjmować luteinę przez 10-12 dni a następnie odstawić. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.