Przyczyna spóźniającej się miesiączki u 41-latki

witam u mnie jest 15 dzien od spodziewanej miesiaczki,robilam dwa testy i oba negatywne ostatni wczoraj.zle sie czuje jestem nerwowa .co moze byc przyczyną spozniającej sie miesiączki?jesli to nie ciaza .mam 41 lat.pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki, oprócz ciąży, może być wynikiem zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy, schorzeń narządów rodnych jak i wielu innych przyczyn. Jeśli krwawienie nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem!