Nieregularne miesiączki a negatywny test

witam mam 18 lat, mam regularne miesiączki, czasem kilka dni wcześniej lub później, kolejny okres wypadał mi na 1 stycznia lecz zamiast niego dostałam brązowych plamień, czasem bordowych jak by była w nich krew, trwają one do dziś, 3 stycznia zrobiłam 2 testy ciążowe, oba negatywne, kolejny powtórzyłam 7 i kolejny 8 stycznia z rana również oba negatywne. dodam że żadnych innych objawów nie mam co może być tego przyczyną? z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonane testy ciążowe są negatywne, to opisane plamienie najpewniej nie jest związane z ciążą. Może być to natomiast wynik zaburzeń hormonalnych, endometriozy, nadżerki i wielu innych schorzeń narządu rodnego. W celu wyjaśnienia przyczyny objawów sugeruję konsultację ginekologiczną.