Brązowe upławy zamiast miesiączki a ciąża

witam mam 18 lat dotychczas miesiączki miałam regularne z obsuwem do kilku dni, 1 stycznia powinnam mieć okres, zamiast nich pojawiły mi się brązowe upławy czasem wręcz bordowe, które trwają do dziś czyli 12 stycznia, nie są one raczej obfite, czasem pare kropel czasem więcej, 3 stycznia zrobiłam dwa testy ciążowe, oba negatywne, kolejny powtórzyłam 8 stycznia i kolejny z rana 9 stycznia, oby dwa też negatywne.dodam że żadnych innych dziwnych objawów nie mam. co może być tego przyczyną?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie wykonane testy ciążowe są negatywne, to ciążę z bardzo wysokim prawdopodobieństwem możemy wykluczyć. Wśród innych przyczyn takich objawów znajdują się natomiast zaburzenia hormonalne, zaburzenia funkcji tarczycy, anemia, dieta czy też stres. Jeśli plamienie będzie się utrzymywać, sugeruję konsultację ginekologiczną.