Brązowy śluz zamiast miesiączki: czy mogę być w ciąży?

Witam.
Mam 19 lat i współżyję ze stałym partnerem. Dostaję miesiączkę mniej więcej w 30. lub 31. dniu cyklu. Tym razem powinnam dostać 25.02, lecz okres nie pojawił się, a zamiast tego w 34. dniu cyklu, czyli wczoraj pojawił się brązowy śluz i utrzymuje się on cały czas. Dla pewności zrobiłam wczoraj test i wynik był negatywny, więc nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Dodam że moje miesiączki zawsze były bardzo bolesne i obfite, a mniej więcej tydzień przed miałam obolałe piersi, zatrzymywała mi się woda w organizmie. Tym razem żaden z tych objawów nie wystąpił, tylko ten brązowy śluz. Czy powinnam się martwić? Czy może jest to normalne i powinnam cierpliwie czekać, zwłaszcza, że wynik testu był negatywny, a był on robiony kilka dni po spodziewanej miesiączce?

Witam serdecznie,
Wynik testu ciążowego należy uznać za wiarygodny. Dlatego ciąża jest wykluczona. Co jakiś czas u każdej kobiety może się pojawić miesiączka o odmiennym przebiegu. Jeżeli taki incydent wystąpi jednorazowo to nie jest to powód do niepokoju. Przyczyną tego może być np. stres, zmiana klimatu. Gdyby kolejne miesiączki budziły niepokój, będzie wskazana konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam.