Brązowy śluz zamiast miesiączki - co się dzieje?

witam. 7 grudnia pojawił się brązowy śluz, a 17 powinnam dostać miesiączkę. Czym to jest spowodowane? Czasami boli mnie brzuch, ale nie mocno. Czy to są objawy miesiączki, a może jestem chora? Współżyję z chłopakiem, ale zawsze zabezpieczamy się. Nie biorę tabletek. Temperatura wynosi 37,3. Czy to są objawy ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
nie wiem jakie zabezpieczenie Pani stosuje. Należy jednak zawsze liczyć się z ciążą. Aby wykluczyć ciążę należy wykonać test ciążowy. Najlepiej wykonać go po około 2 tygodniach od stosunku albo w dniu spodziewanej miesiączki.
Plamienie może być związane z implantacją.
Inną przyczyną plamień, które pojawiają się przed miesiączką są zaburzenia hormonalne. Wówczas konieczna jest diagnostyka prowadzona przez ginekologa oraz włączenie odpowiedniego leczenia.
Jeżeli wykluczy Pani ciążę a plamienia nadal się będą utrzymywały konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam