Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pałeczki kwasu mlekowego w pochwie

Jakie są przyczyny braku pałeczek kwasu mlekowego w pochwie?i co jest pomocne w przywróceniu równowagi ph i kwasu mlekowego? Słyszałam wiele opinii, że zachowanie prawidłowego poziomu pałeczek kwasu mlekowego w pochwie jest bardzo ważne, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych sposobów na to, jak poradzić sobie z ich brakiem. Chciałabym przywrócić równowagę ph pochwy żeby wszystko u mnie było prawidłowo. Czy mogłabym prosić o jakieś konkretne rozwiązania na moje problemy? może nazwy preparatów albo coś takiego? I jeszcze chciałabym zapytać przy okazji czym może grozić brak pałeczek kwasu mlekowego w pochwie? Czy to może mieć jakieś negatywne skutki uboczne dla organizmu? Na początku bagatelizowałam mój problem, ale teraz poważnie się nim martwię i chciałabym sobie z nim jak najszybciej poradzić. Z góry dziękuję za wszystkie porady i serdecznie pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, przyczyna takiego stanu może być długotrwała antybiotykoterapia lub niespecyficzne i przewlekłe zakażenia dróg rodnych. Na rynku są dostępne tzw. probiotyki ginekologiczne, które mogą pomóc w przywróceniu prawidłowej flory pochwy. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy