Przyczyny czerwonego koloru kału

Witam. Od 2/3 dni zauważyłem iż mój kał jest pod kolor czerwonego. Ma konytstencje trwałą nic mnie nie boli mam 20 lat. Jestem studentem. Jakie mogą być przyczyny tego ? Jakie choroby mogą mi towarzyszyć ? Czy to nowotwór albo coś podobnego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej przyczyną może być krwawienie, a także np. dieta. Bez badania nie można nic więcej stwierdzić. Proszę udać się do lekarza rodzinnego celem badania. Będzie można wtedy stwierdzić konieczność wykonywania dalszych badań lub odpowiednich konsultacji bardziej specjalistycznych.