Przyczyny podwyższonego poziomu ALAT i ASPAT
Witam mam pytanie dlaczego może być podwyższony wynik prób wątrobowej alat 169 aspat192 lekarz rodzinny niewie co moze być przyczyną inne wyniki w normie miałam usg serca jest dobrze .Bardzo się pocę i mówią że odemnie czuć nieprzyjemny zapach lekarz kazał mi żebym kupiła sobie tabletki szałwii .Kardiolog stwierdził że leki które biorę nie powodują podwyższenia prób wątrobowych .

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wyniki wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki w kierunku schorzeń wątroby. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem gastroenterologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką oraz ewentualnym leczeniem.