Przyczyny podwyższonej temperatury u 2-miesięcznego niemowlaka

Witam.Jakie moga byc przyczyny podwyzszonej temperatury u 2 miesiecznego (dokladnie 10 tyg) niemowlaka? Temperatura jest mierzona w odbycie i jest w granicach 37.8, 37.9. Czasami wraca do normy. Nie jest uzalezniona od pory dnia, przegrzania lub placzu. Lekarz rodzinny nie widzi chorobowych powodow, tzn po osluchaniu i sprawdzeniu gardla i uszu. Dziecko ma anemie fizjologiczna i przyjmuje preparat zelaza. Problem temperatury towazyszy praktycznie od urodzenia. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Radzę spróbować zmierzyc temperaturę innym termometrem, jeśli pediatra badał dziecko i nie widzi nic niepokojącego to nie ma się czym martwić.