Przyczyny powstawania ganglionów

Mojej siostrze na reku wyskoczyla gulka po tym jak dzwigala walizkd. Gulka nie boli, jest twarda i oglnie pasukje do opisu gangliona. Czy ganglion mogl sie zrpbic od przeciazenia

Witam. Tego typu zmiany jak najbardziej mogą pojawić się pod wpływem przeciążenia u osób do tego predysponowanych.

Witam. Tak, ganglion to taka forma przepukliny tyle że w torebce stawowej lub pochewce ścięgna i powstaje w miejscu słabszej ich struktury. Nagłe przeciążenie często jest momentem jego powstania. Leczenie zasadniczo jest operacyjne, u dzieci podejmuję próby leczenia zachowawczego - punkcja i podanie leku. Jeśli to tylko parę procent powodzenia to i tak warto spróbować.