Przyczyny przewlekłej infekcji
Witam, jestem Piotr. Mam 26 lat. To moje wyniki badania krwi: DATA BADAŃ: 25.02.2010; DATA BADAŃ 16.04.2010 WBC - 14,3; 12,5 RBC - 5,35; 5,07 HGB - 14,7; 14,4 HCT - 46,8; 45,5. WSKAŹNIKI CZERWONOKRWINKOWE MCV - 87; 90 MCHC - 31,4; 31,7 MCH - 27,4; 28,4 RDW - CV- 13,7; 13,2 PLT - 373; 326 PDW - 15,3; 16,8 MPV - 9,2; 9,9 PCT - 0,344; 0,321. ROZMAZ (pomiar automatyczny) NEUT - 8,11; 6,02 LYMPH - 5,00; 5,56 MONO - 0,51; 0,55 EO - 0,57; 0,31 BASO - 0,09; 0,09 ALY - 0,09; 0,20 LIC - 0,09; 0,03. Miałem również zrobione USG jamy brzusznej, w którym nie zaobserwowano żadnych zmian, lekarz również stwierdził, że śledziona nie jest powiększona. We wcześniejszych badaniach krwi WBC - 18,4.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam!
Wyniki przedstawione przez Pana wskazują prawdopodobnie na przewlekłą infekcję, zapewne bakteryjną. To, że wyniki te mają tendencję do unormowania się może wskazywać na wygasanie procesu zapalnego. Warto byłoby wykonać badanie wskaźników stanu zapalnego, tj. OB i CRP.
W przypadku tego typu niewiadomego pochodzenia ognisk infekcji, w pierwszej kolejności należy się skierować na konsultację do lekarza dentysty - gdyż najczęstszą przyczyną są infekcje zębopochodne. Jeśli to nie jest przyczyną, trzeba będzie poszukiwać dalej. Chyba, że wyniki się w pełni unormują.
Nie mogę interpretować prawidłowo Pana badań bez znajomości historii choroby, objawów, jakie Pan prezentuje, i bez osobistego zbadania. Proponuję zgłosić się z wynikami do lekarza zlecającego i wspólnie podjąć decyzję, co do dalszej drogi postępowania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.