Proszę o intepretację wyników 28-miesięcznej córeczki

Rbc - 4,68, hgb - 12,8, htc - 35,6  mcv - 27,4, mch - 27,4  mchc - 36,0, rdw12,8, plt - 471, mpv - 8,2, pct - 0,386, pdw - 12,8, wbc - 8,8, neu - 28,6, lym - 62,4, mon - 4,6, eos - 3,6, bas - 0,8, aly - 1,9  lic - 0,3, mchc jest grubo podkreślone.
KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Droga Pani!

Wynik badania morfologii krwi przytoczony przez Panią jest prawidłowy. Niestety prawdopodobnie pomyliła się Pani przy wpisywaniu oznaczneia MCV, gdzie został wpisany ten sam wyniki co przy MCH. Prawidłowy zakres MCV (czyli średniej objętości krwinki) u dziecka w wieku Pani córeczki wynosi od 75 do 81 fl.

Zważywszy na prawidłowy poziom hemoglobiny, zakładam, że prawidłową objętość krwinki czerwonej, prawidłową średnią zawartość hemoglobiny w krwince (MCH) sądzę, że lekko zmieniony poziom średniej koncentracji hemobglobiny w erytrocycie nie jest podstawą do niepokoju.

Oczywiście, jeśli nadal Panią coś niepokoi, występują jakieś niepokojące objawy, zawsze może Pani skonsultować się z lekarzem pediatrą/rodzinnym, który po zbadaniu córki udzieli Pani odpowiednich informacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty