Przygniecenie ciała a rozwój objawów

Witam. Mam na imie Ewa. Mojego męża 2 grudnia 2013 rok przygniótł nasz własny tir. Kod na L4 to T06. Od 2-5.12. czekano na rozwój objawów. Okazało się że jest pęknięte jelito cienkie. 1 zabieg. Uszkodzone nerki-pękniete-dializy. Kolejne 4 dni stan sie pogarsza - zapalenie otrzewnej. Kolejne 3 re-operacje. Za 2 dni bedzie miesiąc - badanie posiewu - gronkowiec. Mąż jest w śpiączce farmakol. czy wybudzanie go co jakis czas jest wskazane, i skąd się wział gronkowiec? Czy ma to związek z dializami?

O tym czy należy pacjenta wybudzać okresowo ze śpiączki muszą zadecydować lekarza intensywnej terapii (wszystko zależy od parametrów laboratoryjnych i życiowych aparaturowych pacjenta - często tak się zdarza, że okresowo wybudza się pacjenta). Co do bakterii gronkowiec (nie opisała mi Pani czy dokładnie chodzi o złocistego, czasami może też w nadmiarze patologię powodować też skórny, który np. dostał się do krwi). Taka bakterie mogła dostać się do ran już w czasie urazu, który zapewne nie był czysty, a w skutek obecnego osłabienie, zmniejszonej odporności organizmu pacjenta uaktywniła się teraz. Na pewno nie ma to związku z dializami jakie przeszedł/przechodzi Pani mąż. Dokładnych informacji na temat stanu zdrowia męża powinni udzielić lekarza z oddziału intensywnej terapii.