Przygotowanie do rezonansu magnetycznego

W niedługim czasie mam mieć robiony rezonans i proszę o odpowiedź - ile przed badaniem nie można jeść czy trzeba pić dużo wody? jak długo trzeba leżeć bez poruszania się podczas badania? jak mam się na nie przygotować ?

Witam serdecznie,

Badanie MRI nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Należy pamiętać aby na półgodziny przed badaniem nie pić kawy.

Pozdrawiam.