Przygotowane do badania MRI głowy

Witam Czy przed badaniem MRI głowy nie można jeść ani pic sześć godzin ?

Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o przygotowanie do badania MRI głowy to nie należy robić makijażu w dniu badania ani stosować lakierow do włosów, ponieważ niektóre kosmetyki powodują zniekształcenie obrazu.
Jeśli chodzi o picie i jedzenie to jak najbadziej w przypadku badania głowy można jeść i pić. Jeśli miała pani już badanie MRI głowy to należy przynieść wszystkie poprzednie badania.
Jeśli przyjmuje Pani leki na stałe to należy je przyjąć jak zwykle.
Pozdrawiam serdecznie.