Przyjmowanie antybiotyków na chore gardło a możliwość zarażenia

Witam! Moja mama bierze drugi antybiotyk na gardło przez okres 10 dni, ma przy tym kaszel, czy przez okres leczenia zaraża.Proszę o pilną odpowiedź, gdyż zamierzam do niej pojechać. Dziękuję.

Witam!
Niestety nie można wykluczyć możliwości zarażenia. Nie wiemy, czy stosowany antybiotyk jest skuteczny oraz czy zakażenie nie jest spowodowane np. przez wirusy. Jeśli ma Pani obniżoną odporność, jest w ciąży, opiekuje się małym dzieckiem lub z innego powodu powinna unikać zarażenia to lepiej odłożyć wizytę.