Przyjmowanie leków na astmę przez karmiącą mamę

Jestem astmatykiem. Jest coraz gorzej. Od 4 mcy jestem mama i karmie piersia. Cala ciaze bralam berotec n100 w ogromnych dawkach gdyz dusznosci pojawialy sie co rusz. Lekarz zabronil mi brac w ciazy milukante i flonidan, ktore przed ciaza wrecz ratowaly mi zycie a berotec byl gleboko schowany. Obecnie sama zdecydowalam, ze zbyt duzo zazywam wziewnego berotecu i.od kilku dni lykam sam milukante. Berotec nie jest potrzebny. Co jest lepsze dla dziecka? Nie chce rezygnowac z karmienia. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty pulmonologa, który dostosuje leczenie do aktualnego stanu klinicznego mając na uwadze karmienie piersią.