Przyjmowanie leków na epilepsję a planowanie ciąży

EPILEPSJA - CIAZA Dzis przyjmuje tegretol 200 rano i 300 wieczorem lamictal 200 rano i wieczorem. Lek ten przyjmuje od ok 3 lat. Wczesniej Oxcarbazepina, przy ktorej mialam ataki.Mam 28 lat i mysle o dziecku. Ze wzgledu na spowolnienie, sennosc i zmeczenie chcialabym sprobowac innych lekow. Pracuje umyslowo i zasypiam w domu zaraz po przyjsciu z pracy. ataki pojawiaja sie przy zmniejszonej dawce tegretolu. Dr proponuje przemyslec zmiane na keppra. Ciaza:Tegret Lamic czy Keppra? Prosze o rade.

Piotr Pilarski

Każdy z tych leków negatywnie wpływa na ciążę jednak nie leczenie padaczki w czasie ciąży jest jeszcze większym zagrożeniem dla płodu. Sugeruję postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Widocznie ma doświadczenie w tym zakresie.

Pozdrawiam.