Przyjmowanie leków na padaczkę w ciąży a możliwość zachorowania dzieci

Choruje na padaczkę od 12 roku życia . Ataki występowały często podczas moich 3 ciąż. Biorę trileptal 750mg rano 900 mg wieczorem . Czy moje dzieci mogą chorować na padaczkę ?? Brałam leki w ciąży i poprzez pępowinę one dostawały także cześć moich leków . Boje sie ze przez to uzależniłam je w ten sposób i ich organizm po jakimś czasie odezwie sie i dostaną one atak . Nikt nie potrafi mi na to pytanie odpowiedzieć dziekuje

Istnieje jednak w obrębie tej choroby rodzaj padaczek o uwarunkowaniu genetycznym Innymi słowy jeśli Pani ma ten rodzaj padaczki to potencjalne ryzyko istnieje.
Dotyczy ono jednak niewielkiej grupy zespołów padaczkowych i padaczek, takze w sytuacji w której matka ma padaczkę jako element stwierdzonego schorzenia genetycznego o dziedziczeniu autosomalnie dominującym( np z grupy fakomatoz),ale myślę,iż Pani to nie dotyczy.

Nie ma ryzyka wystąpienia napadu u dzieci w późnym okresie życia tylko dlatego ,że matka pobierała w ciąży leki przeciwpadaczkowe.

Pozdrawiam ciepło