Xifaxan na problemy jelitowe

Witam. Mam problemy jelitowe i konsultowałam je z lekarzem ogólnym, który przepisał mi Xifaxan, 24 sztuki. Mam zażywać po 1 tabletce 2 razy dziennie. Byłam też na konsultacji u gastrologa i przepisał ten sam lek, ale 28 sztuk w dawce 2 razy dziennie po 2 tabletki. W ulotce nie znalazłam informacji na ten temat i teraz nie wiem do czyich zaleceń mam się zastosować? Jaką dawkę leku powinnam przyjmować, żeby leczenie było skuteczne? Chciałabym też wiedzieć czy dawka przepisana przez lekarza ogólnego mi pomoże. Dodatkowo w ulotce Xifaxanu nie znalazłam informacji, czy przyjmowanie probiotyku podczas zażywania tego leku jest konieczne? Czytałam w internecie, że Xifaxan nie wpływa niekorzystnie na florę jelit, a nie chciałabym kolejnych problemów z jelitami. Czy bezpieczniejsze dla mnie byłoby zastosowanie jakiegoś zamiennika czy wystarczy przyjmowanie probiotyku?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Witam. Korzystniejsze i skuteczniejsze jest stosowanie preparatu dwa razy po dwie tabletki. Zażywania probiotykow nie jest konieczne nie mniej jednak korzystnie wpływa na florę fizjologiczną jelit.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty