Czy można stosować Lactinova w ciąży?

Dzień dobry, czy są jakieś przeciwskazania do stosowania probiotyk lactinova mama w 1 trymestrze ciąży? W ulotce jest zalecane stosowanie w okresie planowania ciąży oraz w 2 i 3 trymestrze. Mój 1 trymestr przypada na okres zwiększonych zachorowań i chciałabym wspomoc swoją odporność.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zalecamy zastosowanie się do ulotki dołączonej do probiotyku. Tego rodzaju preparaty zawierają zdrowe kultury bakterii pomagające utrzymać odpowiednią florę bakteryjną jelit. Ciąża, a w szczególności pierwsze jej tygodnie, są dość wyjątkowym stanem, przy którym trzeba zachować ostrożność z przyjmowaniem leków.

Pomimo ulotki, może Pani skonsultować swoje obawy z lekarzem prowadzącym ciąże. Możliwe, że znajdzie jakiś odpowiedni zamiennik, pozwalający zabezpieczyć Panią przed złapaniem jesiennych infekcji.

Więcej informacji dotyczących probiotyków znajdzie Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-probiotyki-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.