Czy można stosować taki suplement wapnia w ciąży?

Witam, czy w ciąży (pierwszy trymestr)można zażywać wapń z magnezem w postaci cytrynianu (firna solgar) Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wapń i magnez w postaci cytrynianu wyprodukowany przez firmę Solgar to suplement diety stosowany w celu uzupełnienia diety. Cytryniany to naturalne organiczne związki, dzięki którym możliwe jest lepsze wchłanianie jonów magnezu i wapnia.

Wśród przeciwwskazań występuje jedynie nadwrażliwość na składniki suplementu. Zalecane jest jednak zachowanie ostrożności przez kobiety w ciąży (niezależnie od trymestru). Zanim podejmą one decyzję o suplementacji, powinny skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

W tej samej sytuacji są także matki karmiące oraz osoby zażywające już inne leki.

Więcej informacji o suplementach w ciąży znajdzie Pani w naszych artykułach dostępnych pod adresami: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-suplementy-przyjmowac-w-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.