Czy można stosować Iskial czy karmieniu piersią?

Witam, czy w ciąży i karmiąc piersią można stosować Iskial Max Czosnek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Iskial Max + Czosnek to suplement diety, w skład którego wchodzi olej z wątroby rekina, witamina D3 oraz ekstrakt z czosnku. Preparat ten wspiera odporność zarówno u dorosłych, jak i dzieci od 6. roku życia.

Zgodnie z informacją podaną przez producenta, suplement ten nie powinien być przyjmowany przez kobiety ciężarne oraz matki karmiące. Potwierdzają to słowa jednego z naszych ekspertów, które pojawiają się jako odpowiedź na pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/suplement-diety-iskial-w-ciazy.

Proszę również pamiętać, aby konsultować z lekarzem wszystkie leki oraz suplementy, które zamierza Pani przyjmować. Wiele z nich jest bowiem niewskazanych dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Więcej informacji na temat odporności w ciąży znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-a-odpornosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.