Czy karmiąc piersią mogę stosować kolagen?

Czy karmiąc piersią moge stosować kolagen? Mam problem z kolanami odkąd zaczęłam ponownie ćwiczyć Podaje skład hydrolizat kolagenu typu ii, metylosulfonylometan (msm), l-cysteina, kapsułka (żelatyna, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza), siarczan glukozaminy 2kcl [skorupiaki], siarczan chondroityny, węglan wapnia, l-metionina, hialuronian sodu, witamina c (kwas l-askorbinowy), substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, ekstrakt z korzenia imbiru zingiber officinale standaryzowany na 5% gingeroli, cynamon mielony cinnamomum cassia, kurkuma curcuma longa, ekstrakt z żywicy kadzidłowca boswellia serrata standaryzowany na 60% kwasu bosweliowego, ekstrakt z owoców papryki rocznej capsicum annuum, witamina d (cholekalcyferol z lanoliny), siarczan manganu, witamina k (k2 mk-7 powstała przy użyciu bacillus subtilis natto [soja])

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zadanie pytania w naszym serwisie.

Suplementowanie kolagenu w diecie może przyczynić się do poprawy stanu stawów. Inne zalety przyjmowania preparatu to między innymi: poprawa wyglądu skóry – zwiększenie elastyczności i nawilżenia.

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do stosowania kolagenu podczas ciąży czy karmienia piersią. Warto jednak zwrócić uwagę na skład dostępnych suplementów – czy poszczególne składniki dodatkowe nie będą kolidować np. z innymi przyjmowanymi suplementami i czy nie okaże się, że przyjmowane są zbyt duże dawki. Podczas karmienia piersią, nie tylko niedobory witamin mogą być szkodliwe, ale również nadmiar. Ponadto, nie wszystkie preparaty są przebadane, nie wszystkie też posiadają pełny, jasny skład podany na opakowaniu.

Na rynku są dostępne jednak suplementy diety z kolagenem przeznaczone specjalnie dla mam – być może warto na nie zwrócić szczególną uwagę.

Proszę przy tym pamiętać, że w okresie ciąży czy karmienia piersią szczególnie wskazane jest, by zanim włączy się do diety jakikolwiek suplement, skonsultować swoje plany z lekarzem bądź farmaceutą.

Więcej informacji o działaniu kolagenu można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-stawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.