Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę przyjmować kolagen w czasie karmienia piersią?

Czy w 7 miesiącu karmienia piersią mogę przyjmować kolagen w tabletkach na stawy, moje kości po ciąży "strzelają" pękają nie mogę zacząć aktywności fizycznej bo czuję że się rozpadnę jak nigdy. Bardzo przytyłam w ciąży ale aktualnie brakuje mi kilogram do wagi a problem nie zniknął.
KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, może Pani przyjmować w okresie laktacji suplementy diety zawierające kolagen. Proszę jednak zwrócić szczególną uwagę na skład produktu, ponieważ istotne jest, by suplement zawierał przede wszystkim kolagen i witaminę C, który poprawia jego wchłanialność. Radziłabym unikać preparatów wieloskładnikowych z uwagi na ryzyko, że będą zawierać składniki niewskazane przy karmieniu piersią. Są na rynku produkty, których bezpieczeństwo stosowania przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią gwarantuje sam producent. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-dziala-kolagen.

Proszę pamiętać, że nadmierne obciążenie stawów oraz całego organizmu w związku z ciążą jest stanem przejściowym, natomiast kluczowe jest zadbanie o dietę uzupełniającą ewentualne niedobory oraz właściwe nawodnienie – te dwa czynniki mają bardzo duży wpływ na stawy. Proszę zwrócić uwagę zwłaszcza na odpowiednią podaż witaminy C. Więcej informacji w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-stawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy