Czy mogę przyjmować kolagen w czasie karmienia piersią?

Czy w 7 miesiącu karmienia piersią mogę przyjmować kolagen w tabletkach na stawy, moje kości po ciąży "strzelają" pękają nie mogę zacząć aktywności fizycznej bo czuję że się rozpadnę jak nigdy. Bardzo przytyłam w ciąży ale aktualnie brakuje mi kilogram do wagi a problem nie zniknął.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani przyjmować w okresie laktacji suplementy diety zawierające kolagen. Proszę jednak zwrócić szczególną uwagę na skład produktu, ponieważ istotne jest, by suplement zawierał przede wszystkim kolagen i witaminę C, który poprawia jego wchłanialność. Radziłabym unikać preparatów wieloskładnikowych z uwagi na ryzyko, że będą zawierać składniki niewskazane przy karmieniu piersią. Są na rynku produkty, których bezpieczeństwo stosowania przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią gwarantuje sam producent. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-dziala-kolagen.

Proszę pamiętać, że nadmierne obciążenie stawów oraz całego organizmu w związku z ciążą jest stanem przejściowym, natomiast kluczowe jest zadbanie o dietę uzupełniającą ewentualne niedobory oraz właściwe nawodnienie – te dwa czynniki mają bardzo duży wpływ na stawy. Proszę zwrócić uwagę zwłaszcza na odpowiednią podaż witaminy C. Więcej informacji w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolagen-na-stawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.