Czy mogę "otworzyć" lek Derminax, który jest w kapsułkach?

Czy mogę "otworzyć" lek Derminax który jest w kapsułkach? Witam,kupiłem lek Derminax.Jest to lek na trądzik,jego skład to: AcnePreventix Proprietary(™) Blend, ekstrakt ze skrzypu polnego (Equisetum arvense) 19% związki krzemowe, ekstrakt z pokrzywy (Urtica dioica), hydrolizat białek kolagenowych, L-cysteina, witamina C (kwas l-askorbinowy) Cynk - tlenek cynku co odpowiada ok. 5mg cynku, Witamina E (D-alfa-tokoferol 50%) (co odpowiada 4,92 D-alfa-tokoferolu/witaminy E), Niacyna (kwas nikotynowy), Kwas pantotenowy (d-pantotenian wapnia), Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), Ryboflawina ( Witamina B2), Tiamina ( Witamina B1), Glukonian miedzi (co odpowiada 0,18 mg jonów miedzi), Kwas foliowy (L-metylofolian wapnia) Biotyna (D-biotyna), Cyjanokobalamina 0,1% (witamina B12) (co odpowiada 0,24 mcg cyjanokobalaminy/witaminy B12). Niestety jest on w dużych kapsułkach i nie ma szans że go połknę. Czytałem że niektóre kapsułki można otwierać i podać z np. wodą na łyżeczce. Moje pytanie jest takie: Czy Derminax można tak stosować?Czy można otworzyć ten lek?

Lek. Michał Lenard

Nie zalecam otwierania leków w kapsułkach, ponieważ podane w postaci proszku poza kapsułką mogą stracić swoje działanie i być nieskuteczne. Pozdrawiam!