Jak długo można stosować taki probiotyk?

Witam! Jak długo można stosować probiotyk lactovaginal? Czy stosowanie dłużej niż informuje ulotka może być szkodliwe?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosowanie probiotyków jest bezpieczne i nie powinno powodować żadnych skutków ubocznych, natomiast zawsze należy stosować się do zaleceń producenta zawartych w ulotce informacyjnej dołączonej do leku, wyrobu medycznego czy suplementu diety.

Jeśli chodzi o przedawkowanie probiotyku, to nie musi się Pani obawiać – nadmiar jest wydalany z organizmu. Więcej na ten temat może się Pani dowiedzieć z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-probiotyki-a-kiedy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.